Popüler Samsung modeli, Mart güvenlik güncellemesi ile daha da güvenli hale geliyor

Samsung’un Galaxy S24 serisi için en son yazılım güncellemesi, Mart 2024 güvenlik yamasını içeriyor ve kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Güncelleme, ilk olarak kamera iyileştirmeleri ve ekran renk ayarlamalarına odaklanan bir yazılımla kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise Kanada, Almanya, İtalya ve Avrupa’nın diğer bölgelerindeki kullanıcılar, AXBG yapı numarası ile güncellemeyi almaya başladılar.

Serideki üç cihaz için yazılım yapı numaraları şu şekilde: Galaxy S24 için S921USQS1AXBG, Galaxy S24+ için S926USQS1AXBG ve Galaxy S24 Ultra için S928USQS1AXBG. Güncelleme, özellikle Mart güvenlik yamasını içermesiyle dikkat çekiyor. Galaxy S24 Ultra için güncellemenin boyutu yaklaşık 756MB iken, serinin diğer modelleri için bu boyut 428MB civarında.

Popüler Samsung modeli, Mart güvenlik güncellemesi ile daha da güvenli hale geliyor

Samsung, aylık güvenlik güncellemelerini sunma konusunda öncü telefon üreticileri arasında yer alıyor. Şirket, Şubat 2024 güncellemesini biraz gecikmeli olarak sunsa da, Mart güncellemesiyle takvimine geri dönmüş ve hatta Google’dan bile önce bu güncellemeyi yayınlamış durumda. Galaxy S23 ve Z Fold 5 gibi diğer Galaxy telefonlarının Mart yamasını ay sonunda almaları bekleniyor. Bu cihazlar için One UI 6.1 güncellemesi, Mart sonunda sunulacak ve Galaxy AI yetenekleri gibi yeni özellikler getirecek. Bu güncelleme ile Cercle to Search, AI destekli duvar kağıtları, Generative Edits for images, Note Assistant gibi özellikler kullanıcılara sunulacak.

Galaxy S24 serisinin en son güncellemesini kontrol etmek için, ayarlar menüsünden yazılım güncellemesi bölümüne gidip, indirme ve yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Sim kilidi olan cihazlar biraz daha uzun süre bekleyebilir ancak kilitsiz modeller dünya çapında birkaç gün içinde güncellemeyi alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x